BAŞHEKİM ÇAKIN GÖREVE BAŞLADI

Bismil Devlet Hastanesi'nin Yeni Baş Hekimi Uz. Dr. Caner ÇAKIN görevine başladı

BAŞHEKİM ÇAKIN GÖREVE BAŞLADI
BAŞHEKİM ÇAKIN GÖREVE BAŞLADI Admin
Bu içerik 1443 kez okundu.

DİSİPLİNİ SEVEN BİR DOKTOR

Doktorluk yaptığı dönemde de disiplini ve dürüstlüğü ile dikkatleri üzerine toplayan Çakın, göreve başlar başlamaz çözüm bekleyen sorunlara çözüm için yeni kararlar aldı .

PALYATİF BAKIM HİZMETİ BAŞLIYOR

Bismil'de palyatif bakım hizmeti başlayacak .
Palyatif bakım, hastadan bilgi alıp fiziksel bir muayene yaptıktan sonra rahatsızlık veren belirtilerin nerden kaynaklandığını araştırmadan ya da bu belirtilere sebep olan şeyi tedavi etmeden, sadece belirtilerin azaltılmasını ya da yok edilmesini ifade eder. Mesela, bir palyatif bakım ekibi nefes darlığı ve nefes alırken acı duyma gibi belirtileri, ister akciğer kanserinden kaynaklanıyor olsun, ister zatürre, anjin ya da başka bir hastalıktan, aynı şekilde ele alıp rahatsızlığı gidermeye çalışır. Hastaya ne rahatsızlık duyduğunu sorup fiziksel muayenesini yapmak hemen her durumda belirtilerin giderilmesine yetecek kadar bilgi sağlar, ayrıca akciğer filmi çekilmesine ya da başka testler yapılmasına gerek duyulmaz. Çünkü, hasta bu hastalığı için tedavi görmekteyse, palyatif bakımından beklenen tek şey sıkıntı veren belirtilerin ortadan kaldırılmasıdır; eğer söz konusu hasta için bu belirtilere sebep olan hastalığın tedavisinin artık mümkün olmadığı biliniyorsa, palyatif bakım ekibinden beklenen tek şey yine aynı şekilde belirtilerin ortadan kaldırılmasıdır. Eğer bir testin sonuçları tedavi biçimini etkilemeyecekse, o test yapılmamalıdır; bu tıpta çok iyi bilinen bir ilkedir.

HASTA VE YAKINLARI İÇİN GİRİŞE KOLTUK KONULDU

Hastanede gerek tahlil sonucunu gerekse tedavi için sıra bekleyen hastaların daha da rahat edebilmesi için hastane girişinde koltuk ,kanepe bırakıldı.

MR CİHAZI FAALİYETE GEÇECEK

Bundan yaklaşık 1 ay önce müjdesini verdiğimiz MR cihazı müjdesi hâlâ gerçekleşmedi. Bu noktada yoğun bir çalışma mevcut ve yakın bir zamanda Bismil'in de artık bir MR cihazı olacak

ÇAKIN'a Yeni Görevinde Başarılar Diler Tüm Çalışanları Ve Bismil Halkımıza Hayırlı Olmasını temenmi ederiz .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!