KIRKLAR DAĞI'NDAKİ UCUBE BİNALARIN YIKIMINA BAŞLANDI

KIRKLAR DAĞI'NDAKİ UCUBE BİNALARIN YIKIMINA BAŞLANDI
KIRKLAR DAĞI'NDAKİ UCUBE BİNALARIN YIKIMINA BAŞLANDI Admin

Bölgenin en önemli ve eski şehri olan Diyarbakır'da akla gelen ilk yerlerden biri de KIRKLAR DAĞI. Son zamanlarda rant ve ruhsatsız binalarla başı dertte olan yerlerdeki binalara yıkım kararı çıktı.

EFSANELERE KONU OLAN DAĞ

Türkülere ve efsanelere konu olan bu mekan Diyarbakır'ın önemli bir yeridir. Şehrin kültürü ve mirasına sahip çıkma adına önemli bir gelişme olarak değerlendirilen bu yıkımlar Diyarbakır halkını daha şimdiden heyecanlandırdı.

BÜYÜKŞEHİR DİYARBAKIR'A SAHİP ÇIKIYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

UCUBE BİNALARA YIKILACAK

"Kırklar Dağında yer alan ucube yapıların yıkılması kadim bir tarihin şehri olan Diyarbakır'ımızın kültürüne ve tarihine sahip çıkmasının bir gereğidir. Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Şehri Diyarbakır kadim kültürüne ve değerlerine sahip çıkmaya her zaman devam edecektir."

YIKIMLAR HUKUKİDİR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin kültürünün ve ortak mirasının korunması ve geleceğe taşınması önceliklerimiz arasındadır. Devletimizin ve hükümetimizin bize verdiği görevleri en hassas şekilde hukuk ilkeleri çerçevesinde yerine getirerek kadirşinas Diyarbakırlı hemşehrilerimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Kırklar Dağı'nda gerçekleştirilen yıkım çalışmaları da hukuk çerçevesinde yapılmaktadır.

BİNALAR YIKILIRKEN BAZI ÇEVRELER SES ÇIKARAMADI

Bazı çevreler hemşehrilerimizin ve şehrimizin ortak mirası olan Kırklar Dağı'nın yapılaşmasında sessiz kalırken bu gün mağdur edebiyatı yapmaları da abesle iştigaldir. Şehrimizin ortak mirasını özel mülkiyete açılması şehrin kültürüne ve ortak mirasına sahip olan tüm yaşayanların aslında mağdur edilmesidir. Bu gün tekrardan Kırklar Dağı olması gerektiği gibi tüm Diyarbakırlılarındır.

HİÇBİR İNSANIMIZ MAĞDUR OLMAYACAKTIR

Hukuk ilkeleri ve yasalar çerçevesinde yaptığımız bu işlemde hiç bir insanımızın mağdur olması söz konusu olmayıp devletimiz ve belediyemiz yaptığı tüm işlemlerde hukuk ilkelerini ve hakları önceliklendirmiş olup yaptığı hiç bir iş ve işlemde vatandaşın mağduriyetine sebep vermemiştir.

HER ŞEY DAHA GÜZEL DİYARBAKIR İÇİN !

Daha güzel Diyarbakır'a birlik ve beraberlik içerisinde umut ve azimle ulaşacağımıza olan en içten inancımızla tüm kıymetli Diyarbakırlılarımıza saygı, sevgi ve en kalbi muhabbetlerimizi sunarız."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!