BİSMİL'DE YETKİLİLER Mİ YOKSA VATANDAŞ MI DUYARSIZ ? (ÖZEL HABER)

Bismil'de araç sayısının artması ile birlikte her geçen gün artış gösteren trafik kazalarında ve park sorununda vatandaşın mı, yoksa yetkililerin mi hatalı oluşu son günlerde tartışma konusu haline geldi.

BİSMİL'DE YETKİLİLER Mİ YOKSA VATANDAŞ MI DUYARSIZ ? (ÖZEL HABER)
BİSMİL'DE YETKİLİLER Mİ YOKSA VATANDAŞ MI DUYARSIZ ? (ÖZEL HABER) Admin
Bu içerik 868 kez okundu.

BİSMİL'DE EN BÜYÜK PROBLEMLER OTOPRAKLARIN OLMAYIŞI

Artan trafik yoğunluğu karşısında açık ve kapalı otoparkların çok az olması sürücülerin ısrarla cadde kenarlarının işgal etmesi vatandaşların tepkisine neden oluyor ve bunlar da kazaya davetiye çıkarıyor. Bu noktada yerel yönetimlerin kapalı ve açık otopark yapımında bir an önce icraata geçmesi gerekiyor.

BİSMİL'DE NEDEN TRAFİK IŞIKLARI YOK ?

Bismil'de özellikle ilçenin merkezinde bile trafik ışıklarının olmayışı trafikteki yoğunluk ve keşmekeşliği her geçen gün arttırıyor. Trafik ışıklarının olmayışı kazaların da yaşanmasına yol açıyor. Vatandaş , yetkililerden bir an önce merkezdeki önemli ve yoğun noktalara trafik ışığı istiyor.

BAŞAKŞEHİR VE KÖSELİ ARASINDA KAZALAR NEDEN ARTIYOR ?

Özellikle birkaç gün önce Başakşehir mevkiinde bir kaza meydana geldi. 5 kişinin yaralandığı kazanın en büyük sebeplerinden biris de trafik ışıklarının olmayışı. Trafik ışıkları olmayınca sürücüler de duyarsız bir şekilde hızlı gidip kazaya yol açabiliyor. Ayrıca Köseli Mahhallesi civarında her yıl onlarca kazanın olduğu ise bir gerçek. Bu noktada şimdiye dek kalıcı çözümler alınmadı ve hala insanlar yaralanmaya ve ölmeye devam ediyor. Ne zaman buna kalıcı bir çözüm bulunup kazalar en aza indirgenecek ?

İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU ?

Bismil halkı için belki de en önemli sorun trafik sorunu. Kaza ve belaların önüne geçilecek önlemlerin alınması Bismil halkını bir nebze de olsa memnun edecektir. İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerekiyor. Bu konuda yetkili merciilerin bir an önce harekete geçmesi elzemdir. 

KALDIRIMLAR ESNAF VE ARAÇ SAHİPLERİ TARAFINDAN İŞGAL EDİLDİ

Vatandaşlar özellikle araç sahiplerinin ve manav esnafının yayalar için yapılmış için kaldırımların adeta işgal edildiğini söylerek bu duruma şöyle isyan etti .

” Yayalara saygı diye bir şey kalmadı. Biri dükkânı dar diye araç gerecini kaldırımlara koyuyor, diğeri ise otopark sıkıntısı var diye arabasını kaldırıma park ediyor. Bazı esnaflar da, araç sahipleri de vatandaşlarında hakkını gasp ediyor.. Bu başıboşluk ne zaman sona erecek merakla bekliyoruz. . Kaldırımlar yayalarındır, araçların değil. İşgal yüzünden caddelerin ortasında yürümek zorunda kalıyoruz. Ailece birlikte kaldırımda yürümek çile bize. Kaldırımlarda araç olunca yayalar  da ister istemez yoldan yürüyorlar. Kendilerine ayrılan yaya yolları park halindeki araçlar tarafından işgal edildiği için yayalar yola çıkıyor. Bu durum kazalara, yaralanmalara, maddi zararlara, sakatlıklara hatta ölümlere sebep olabilir. Kaldırımları bebeklerden, çocuklara, yetişkinlerden yaşlılara kadar herkes kullanıyor. Ancak duyarsız otomobil sürücüleri sanki en doğal haklarıymış gibi kaldırımları otoparka çeviriyorlar. Bazıları kısa süreli park ederken bazıları da akşamdan bıraktıkları araçlarını sabaha kadar kaldırım üzerinde bırakıyor. Bu konuya bir an önce çözüm bulunmasını istiyoruz”

KALDIRIMLARA METAL DUBALAR TAKILSIN

Vatandaşlar, Bismil Belediyesinden ilçenin merkezinde ana arterler üzerinde kaldırımlara araçların park etmesi nedeniyle kaldırım kenarlarına metal duba önlemi almasını istiyor. Bismil Belediyesi ilçenin ana arterlerinde kaldırım kenarlarına metal duba montajlarını yaparak aynı zamanda  araç sahiplerinin araçlarını kaldırıma park etmesini de engellenmiş olacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!