BİSMİL'DE "MEDYA ALGISI"NIN GÜCÜ ANLATILDI

Günümüzde yasama, yürütme ve yargı erklerinden sonra dördüncü güç olarak görülen medya, Bismil'de algı yönetimi üzerinden Aslan DEĞİRMENCİ'NİN sunumuyla gerçekleştirildi. Panel olarak düzenlenen programa yoğun bir katılım vardı.

BİSMİL'DE
BİSMİL'DE Admin
BİSMİL'DE "MEDYA" VE "ALGI" KONUŞULDU
Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Gazeteci Aslan Değirmenci Diyarbakır'da Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Medya ve Algı Yönetimi" konulu panele katıldı. Bismil Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleştirilen panelde konuşan Aslan Değirmenci, yaptığı sunumuyla da medya tarafından gerçekleştirilen manipülasyonları örnekleriyle katılımcılara gösterdi.
 
FARKLI UYGULAMALARLA DEVLET VE İKTİDAR ELE GEÇİRİLMEYE ÇALIŞILDI
 
Tüm darbelerin psikolojik harekat kısmında bir takım medya kuruluşlarının yer aldığını ifade eden Aslan Değirmenci, "Kullanılan medya hiç değişmemiş; karşımıza aynı kodları ile 28 Şubat darbesi ve 15 Temmuz işgal gecesinde de çıkmıştır. Kendilerine cunta karargahları tarafından verilen görev; darbe öncesinde vesayete zemin hazırlama; darbe sırasında ve sonrasında cuntacılara meşrutiyet kazandırma olmuştur. 28 Şubat sürecinde vesayete destek veren medya yakın tarihte karşımıza Gezi olayları, 7 Şubat MİT krizi, 17/25Aralık küresel operasyonuna destek vererek çıkmıştır. 28 Şubat sürecinde ulusalcı maskeyle karşımıza çıkanlar ansızın FETÖ saflarında yerini almış, Neo-Con projelerine gazete manşetlerinde, köşe yazılarında ve televizyon programlarında destek vererek kaos ortamı oluşturup; 15 Temmuz işgal girişimine zemin hazırlamakla meşgul olmuşlardır. Masa başı sipariş haberler ve Pensilvanya'dan kendilerine ulaştırılan sahte materyallerle sivil iradeyi, hükümeti ve devleti hedef alan bu ittifak; asimetrik savaş taktiği olan manipülasyonlarla kayıt dışı siyasete hizmet etmiştir" dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!