BİSMİL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN DİYARBAKIR'DA SİNEMA ETKİNLİĞİ

Bismil'in en önemli koleji Bismil Bahçeşehir Koleji, sadece akademik değil aynı zamanda sosyal ve kültürel yönden de öğrencilerine yardımcı oluyor .

BİSMİL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN DİYARBAKIR'DA SİNEMA ETKİNLİĞİ
BİSMİL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN DİYARBAKIR'DA SİNEMA ETKİNLİĞİ Admin

AKSOY: HER ALANDA ÖĞRENCİNİN YANINDAYIZ.

Bismil Bahçeşehir Koleji Müdürü Kaddur AKSOY her alanda öğrencinin yanında olduklarını ifade etti. Ayrıca şunları söyledi :

"Eğitimin en temel amacı, öğrencilere birey olma niteliklerini kazandırmak ve bu bireyleri hayata hazırlamaktır.

Günümüzde belli bir müfredatın dışına çıkmayan eğitim ortamları tartışılır hale geldi. Araştıran, sorgulayan, düşünen ve üreten bir nesle ihtiyaç duyan dünyamız yeni eğitim modellerinin ortaya çıkmasına olanak sağlıyor.
Geleneksel eğitimci portresinin karakteristik özelliklerinden birisi, öğrenme ve öğretme sürecinde müfredatı yetiştirme endişesidir.

Bu endişeye kapı aralayan bakış açısı, belki de öğretimden eğitime geçilemeyişin temel sebebidir. Ezberci öğretimden işlevsel öğrenmeye geçmeyi engelleyen temel anlayış da bu olsa gerek. Alışılagelen öğretim anlayışı, öğrencilere mevcut bilgileri ezberletmekten öte bir şek kazandıramaz.

Eğitimde çağdaş dünyanın takip ettiği strateji, yöntem, teknik ve taktiklerinin uygulanmaya başlaması gerekir. Eğitimciler, ellerindeki müfredatı bir yol haritası olarak görmeleri ve öğrencilerin edindikleri bilgileri beceriye dönüştürebilmelerinin ortamlarını hazırlama amacı taşımalıdırlar.

İşte biz de Bismil Bahçeşehir Koleji olarak çağdaş ,bilimsel ve her alanda öğrenciyi destekleyen bir profilde eğitim vermekteyiz ve vermeye de devam edeceğiz ."

MATEMATİK ÖĞRETMENİ ÖZTAŞ: ÖĞRENCİLER MUTLU OLDU

Diyarbakır'da öğrencilere sinema keyfi yaşatan Bismil Bahçeşehir Koleji Matematik öğretmeni Fatma Öztaş, öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu diyerek, eğitimin sadece sınıfta olamayacağını modern eğitimin sosyal ve kültürel etkinliklerin de akademik eğitime çok yoğun katkı sunacağını sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!