BİSMİl'DE "BİR BİLENLE BİLGE NESİL" PROJESİ

Genç Memur Sendikası "Bir Bilenle Bilge Nesil" projesiyle öğrencilere yeni bir ilim ve irfan sahası sunmaya hazırlanıyor.

BİSMİl'DE
BİSMİl'DE Admin
Bu içerik 2470 kez okundu.

İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik “ parolasıyla bir aksiyon hareketine dönüşen Genç Memur-Sen’in “Bir Bilenle Bilge Nesil “ projesi benimsemiş olduğu mücadele kültürünün bir yansımasıdır.

ATANMIŞ DEĞİL EĞİTİME ADANMIŞ ÖĞRETMENLERİN PROJESİ

Bu proje, sadece atanmış değil aynı zamanda adanmış öğretmenlerimizin öncülüğünde, ortaöğretim düzeyinde okumalar yaparak genelde insanlık tarihinin birikimini, özelde ise medeniyetimizin mirasını sahiplenecek erdemli bir toplumun inşasında öncü nesiller yetiştirilmesini sağlayacaktır.

ÜÇ AŞAMALI BİR PROJE

“Bir Bilenle Bilge Nesil “ projemizin 3 temel ögesi vardır: Öğretmen, Öğrenci ve Kitap. Proje kapsamında her bir adanmış öğretmen 10 öğrenciden oluşan kitap okuma halkaları oluşturarak, gençlerimizin okuduğu kitabı birlikte analiz eder daha sonra kitapla alakalı kompozisyon yazar. Öğrencinin düşünce dünyasının geliştirilmesi amaçlanan bu projede öğrencinin yazarlığının ve yorum gücünün de geliştirmesi arzu edilmektedir.

BİLAL ŞEN: BİSMİL'DE BİLGE NESİL OLUŞTURACAĞIZ

Bismil Genç Memur Sendikası başkanı Bilal Şen bu proje ile hem kitap okuma zevkinin aşılanıp hem de yeni bilge insanlar yetişeceğini vurgulayarak; "Bismil öğrenci potansiyeli yönünden çok yüksek bir yer. Bu potansiyeli olumlu değerlendirmek her öğretmenin asli vazifesidir. Genç Memur Sendikamız gayet güzel bir proje ile karşımıza çıktı. Bismil olarak bizler bu proje için okullarımızı belirledik. Bismil'in çoğu okulunda bu projeyi yakında başlatacağız. Umarım bilge ve yorum kabiliyeti yüksek bir bir kuşak bırakırız yarınlara." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!