BİSMİL'İN YENİ GÖZDESİ AHMED-İ HANİ ORTAOKULU

Bismil Ulutürk Mahallesinde eğitim veren Ahmed-i Hani Ortaokulu yeni yüzü ve eğitim başarısıyla dikkatleri çekiyor.

BİSMİL'İN YENİ GÖZDESİ AHMED-İ HANİ ORTAOKULU
BİSMİL'İN YENİ GÖZDESİ AHMED-İ HANİ ORTAOKULU Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

Bismil'de eğitime verilen değer ve eğitimdeki harcamalar her geçen gün artıyor. Eğitimin kalitesi ve eğitimde başarı da buna paralel olarak değişiyor ve gelişiyor. Özellikle Bismil ilçemizde üç yıldır hizmet veren Ahmed-i Hani Ortaokulu günden güne değişiyor ve gelişiyor.

BÜYÜK FEDAKARLIKLAR İLE OKUL MODERN BİR GÖRÜNÜM KAZANDI

Üç yıl önce kurulan Ahmed-i Hani Ortaokulu, yeni yapıldığı zaman birçok zorlukla eğitim- öğretime başladı. Lakin geçen üç yılın sonunda yepyeni bir yüz ve ivme kazanan eğitim başarısıyla dikkatleri üzerine çekmeye başladı. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde büyük fedakarlıklar yapılarak iyileştirme yapılan okul, modern bir görüntüye kavuştu.

TEOG BAŞARISI İKİ KAT ARTTI

Yeni açıldıktan sonraki ilk Teog sınavında 37.5 olan başarı geçen yıl alınan 62.4 ortalama başarı ile iki katına çıkmış oldu. Başarının istemek ve çalışmak ile geldiğini belirten okul müdürü Ömer KAPLAN, tüm öğretmenlerin ve çalışanların bunda emeğinin olduğunu ifade etti.

OKUL MÜDÜRÜ ÖMER KAPLAN: DAHA İYİ OLACAĞIZ

Bismil Medya'ya ropörtaj veren Okul Müdürü Ömer KAPLAN:" Başarı hiçbir zaman tesadüf değildir. Okulda bir yıldır görev almaktayım. Bizden önceki arkadaşlar çok emek verdi, çok zorluk çekti, onlara teşekkür ediyorum. Özellikle son bir yılda okulun başarısını iki kat artırdık. Geçen yıl okuldan yaklaşık 50 öğrenci kaydını sildirip farklı okullara kaydını yaptırdı. Bu yıl ise yaklaşık 100 kişi bizim okulumuza kayıt yaptırdı. Büyük harcamalar yapıp okulumuza modern bir görüntü kazandırdık. Bunda emeği olan herkese teşekkür ediyorum."dedi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hüsnücan     2019-05-28 ahmedi hani ortaokulu bismil fatih anadolunun yanındamı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!